Expres Menu hotová jídla

Pro rodinou firmu z Podkrkonoší z Trutnova jsme navrhli nový design celého portfolia výrobků. Firma vyrábí hotová jídla konzervovaná patentovanou metodou CTP. Všechna jídla jsou bez lepku, bez barviv a konzervantů, poctivě uvařená z čerstvých přírodních surovin.

Nejdříve jsme upravili a vyčistili logo Expres Menu. Poté jsme navrhli barevné kódování jednotlivých produktových řad. Každá řada má univerzální sáček s barevně odkódovanou vrchní částí a univerzálním textem na zadní straně. Pro jednotlivá jídla se na přední stranu aplikuje etiketa s fotografií konkrétního jídla a všemi povinnými údaji.

Oproti původním obalům je nyní kladen důraz na čistou fotografii jídla, výrazné barevné kódování a přehlednou prezentaci benefitů pomocí ikon.

Nový design

Původní design

Další řada, na kterou se aplikoval nový design, je Komplet menu. Jedná se o kompletní jednoporcové jídlo s přílohou v dvoukomorové vaničce. Oproti původnímu designu, který používal pouze etiketu na krycí fólii, se nyní vanička zasouvá do kartonového rukávu. Použití tohoto řešení umožňuje výrazně lepší prezentaci produktu na prodejně.

Portfolio výrobků bylo rozšířeno „proteinovou“ řadu určenou pro ty, kteří sledují obsah tuku a proteinů v jídle. Pro tuto řadu byl použit zcela odlišný design etikety se zvýrazněním obsahu bílkovin a tuku. Grafika designu zároveň počítá s prodejem mezi ostatními produkty pro fitness.

Mimo běžných transportních kartonů, prezentačních stojanů a jiných podpůrných materiálů se realizoval dárkový kufřík, který obsahoval kompletní oběd o třech chodech pro dva. Klient v něm prezentoval tradiční krkonošská jídla uvařená ve spolupráci s šéfkuchařem hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou. Součástí designu je stolní hra s motivy Krkonoš. Dřevěné hrací figurky regionální výroby jsou součástí kufříku.