Expres Menu hotová jídla

Pro rodinou firmu z Podkrkonoší z Trutnova jsme navrhli nový design celého portfolia výrobků. Firma vyrábí hotová jídla konzervovaná patentovanou metodou CTP. Všechna jídla jsou bez lepku, bez barviv a konzervantů, poctivě uvařená z čerstvých přírodních surovin.

Nejdříve jsme upravili a vyčistili logo Expres Menu. Poté jsme navrhli barevné kódování jednotlivých produktových řad. Každá řada má univerzální sáček s barevně odkódovanou vrchní částí a univerzálním textem na zadní straně. Pro jednotlivá jídla se na přední stranu aplikuje etiketa s fotografií konkrétního jídla a všemi povinnými údaji.

Oproti původním obalům je nyní kladen důraz na čistou fotografii jídla, výrazné barevné kódování a přehlednou prezentaci benefitů pomocí ikon.

Nový design

Původní design

Další řada, na kterou se aplikoval nový design, je Komplet Menu. Jedná se o kompletní jednoporcové jídlo s přílohou v krabičce. Uvnitř krabičky je jídlo rozděleno do dvou sáčků vhodných pro ohřev v mikrovlnné troubě. Pevná konstrukce krabičky a kvalitní tisk s matným lakem dělají produkt přitažlivým na prodejně.

Portfolio výrobků bylo rozšířeno „proteinovou“ řadu určenou pro ty, kteří sledují obsah tuku a proteinů v jídle. Pro tuto řadu byl použit zcela odlišný design etikety se zvýrazněním obsahu bílkovin a tuku. Grafika designu zároveň počítá s prodejem mezi ostatními produkty pro fitness.

Mimo běžných transportních kartonů, prezentačních stojanů a jiných podpůrných materiálů se realizoval dárkový kufřík, který obsahoval kompletní oběd o třech chodech pro dva. Klient v něm prezentoval tradiční krkonošská jídla uvařená ve spolupráci s šéfkuchařem hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou. Součástí designu je stolní hra s motivy Krkonoš. Dřevěné hrací figurky regionální výroby jsou součástí kufříku.